7 prostych porad, które pozwolą Ci dobrać idealne ubranka dla niemowlaka

Źródło obrazka: /images/96d42de3c998aa1a742527f257c418fb7e57f1cf.jpg

Dziś, na rynku dostępne są tysiące modeli odzieży dla najmłodszych. Różnią się one jakością wykorzystywanych materiałów, kolorem, dodatkami oraz krojem. Wśród niezliczonej ilości produktów warto wybrać te, które zapewnią Twojemu dziecku komfort i wygodę, a przy okazji będą cieszyć oko rodziców.

Kiedy w końcu zadecydujesz ile ubranek potrzebuje Twoja pociecha – będzie trzeba wybrać poszczególne z nich. Przyda się przy tym kilka prostych porad, które pozwolą zawęzić obszar poszukiwań i dokonać zakupu, który będzie satysfakcjonować zarówno Ciebie, jak i Twoje dziecko.

Tkanina

Pamiętaj o tym, aby ubranie niemowlaka nie zawierało zbyt wiele sztucznych materiałów. Sprawdź skład tkaniny na metce i pamiętaj, że w tym przypadku najlepsze będzie wykorzystanie bawełny, lnu, jedwabiu i wełny. Unikaj tkanin syntetycznych, takich jak akryl, nylon czy poliester – mogą one łatwo podrażnić skórę niemowlaka, a nawet wywołać potówki.

Nie popadaj jednak w skrajności – ubrania wykorzystujące od 10 do 20 procent sztucznych materiałów mogą świetnie się sprawdzać. Unikaj odzieży zawierającej w składzie mniej niż 70 procent tkanin naturalnych, dzięki czemu nie narazisz na podrażnienia wrażliwej skóry swojego dziecka.


Wygoda

Dla Twojej pociechy najważniejsza będzie wygoda nowych ubranek. Zapewniają ją nie tylko dobrej jakości tkaniny, ale również komfortowy krój. Unikaj zatem sukienek, spodni na szelkach czy koszul. Będą one nie tylko niewygodne dla Twojej pociechy, ale z uwagi na specyficzny fason mogą powodować przetarcia i odparzenia.

Pomimo, że wiele produktów dla dzieci jest dziś projektowanych z myślą o uroczych odpowiednikach odzieży dla dorosłych, to nie sprawdzają się one jako praktyczne ubrania. Twoja pociecha najlepiej będzie czuć się w wygodnym body, legginsach lub spodniach dresowych. To szczególnie ważne w przypadku najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie chodzić. Pamiętaj, że dla niemowlaka wygląd w wielu przypadkach jest kompletnie nieistotny. Najmłodsi chcą czuć się komfortowo i wygodnie, dzięki czemu mogą bez przeszkód poznawać otaczający je świat.

Cena

Dobieraj dziecięcą odzież z uwagi na swoje możliwości finansowe. Już w bardzo niskich cenach jesteś w stanie znaleźć niemowlęce ubranka wysokiej jakości. Wielu producentów stara się zwrócić uwagę klienta na wyjątkowe dodatki, kolory i wzory. Miej jednak na uwadze fakt, że czasami lepiej kupić kilka sztuk gładkiej, klasycznej odzieży, niż jeden, wyjątkowo oryginalny i przekombinowany egzemplarz. W przypadku niemowląt, uniwersalność i wygoda zawsze będą na pierwszym miejscu!

Ozdoby

Unikanie ozdób to nie tylko kwestia dbania o wygodę dziecięcego ubranka. Pamiętaj, że odzież z drobnymi elementami nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla najmłodszych również z innego powodu – mogą one szybko oderwać ozdoby i je połknąć! Podczas najbliższych zakupów zwróć zatem uwagę nie tylko na walory estetyczne odzieży, ale przede wszystkim na to, czy nie będzie ona stanowić potencjalnego zagrożenia dla Twojej pociechy.

Rozmiar

Niemowlęta rosną wyjątkowo szybko. Jeżeli zatem chcesz zdecydować się na odzież, która posłuży Twojemu dziecku dłużej niż dwa tygodnie, to pomyśl o zakupie odrobinę większego egzemplarza. Nie będzie on stanowił dużego utrudnienia dla dziecka, ponieważ nawet większa ilość dobrego jakościowo materiału nie powinna mieć dla niego żadnych nieprzyjemnych konsekwencji. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaradzić problemowi dziecięcej garderoby na dłużej.

Łatwość zakładania

To jedna z ważniejszych cech idealnej odzieży dla malucha. Świetnym przykładem takich ubranek są kopertowe body, dzięki którym bardzo szybko przebierzesz swoją pociechę. W przypadku starszych dzieci, dobrze sprawdzą się guziczki na ramionach oraz warianty rozpinane na zamek. Pamiętaj jednak, że nie mogą one uwierać dziecka, a przy zakładaniu upewnij się, że nie naruszysz jego wrażliwej skóry.

Dla bardziej niecierpliwych maluchów nie zaleca się korzystania z guziczków na plecach. Zakładanie takiej odzieży jest czasochłonne, przez co stresuje zarówno rodziców, jak i dziecko.

Kolory

Nie ulegaj stereotypom – w świecie dziecięcej odzieży nie dominują jedynie róż i błękit. Obecnie, w ofercie dostępne są ubranka w wielu różnych odmianach kolorystycznych. Najlepiej sprawdzają się tutaj zarówno warianty pastelowe, jak i klasyczna biel. Im mniej barwników, tym materiał będzie czystszy, przez co nie narazisz pociechy na reakcje alergiczne. Nie zapominaj o praniu – łagodna, pastelowa odzież nie zafarbuje, dzięki czemu będziesz mogła wyprać całą dziecięcą garderobę za jednym podejściem.

Komentarze