Klocki, czyli ponadczasowa zabawa nie tylko dla dzieci

Źródło obrazka: /images/ae35b0429174c8ace432d429f792815f7f8d7100.jpg

Klocki to zabawka, która podbiła serca nie tylko najmłodszych. Trudno jednoznacznie stwierdzić, kto był pionierem tej ponadczasowej rozrywki, ale jedno jest pewne – zmieniła ona dzieciństwo tysięcy ludzi.

Obecnie, szeroka gama produktów pozwala nam na znalezienie klocków plastikowych i drewnianych. Zarówno te pierwsze, jak i drugie, wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, które nie mogą stanowić zagrożenia dla dzieci. Wszystkie z nich posiadają wyznaczony przedział wiekowy, określający potencjalną grupę swoich szczęśliwych odbiorców. Klocki poprawiają zdolności przestrzenne i kreatywne dziecka. Działają pozytywnie na jego umiejętności manualne i chwytliwość rąk, poruszają dziecięcą wyobraźnię oraz pobudzają jego kreatywność. Maluch może w prosty i przystępny sposób nauczyć się podstawowych zasad fizyki oraz tworzyć budowle odpowiadające jego wyobrażeniom. Dziś, producenci dbają również o tematykę swoich produktów, odpowiadając gustom nawet najbardziej wybrednych dzieci. W ich ofercie znajdziecie klocki będące odpowiednikami ich ulubionych postaci z gier i filmów, charakterystycznych budowli, pojazdów i zawodów. Wszystko to stworzone z niebywałą dbałością o szczegóły.

Oczywiście, najbardziej popularną marką produkującą klocki jest Lego. Ten duński gigant powstał już w 1932 roku i od tamtego czasu na zawsze zmienił sposób postrzegania dziecięcych zabawek. Fenomenem jest już sama nazwa marki – „leg godt” to duński zwrot oznaczający „baw się dobrze”, a słowo „lego” po łacinie znaczy „składam”. Dziś, firma posiada setki salonów na całym świecie i zatrudnia tysiące pracowników.

Nowoczesne warianty klocków różnych marek wykorzystują odmienne materiały, chcąc wyróżnić się spośród konkurencji innowacyjnymi rozwiązaniami. Implementują w nich nie tylko elementy metalowe, ale również elektroniczne. Wszystko to po to, aby stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjny produkt, odpowiadający zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Klocki to zabawka dla dzieci w każdym wieku, ale warto mieć na uwadze wytyczne wiekowe podane przez producenta oraz indywidualne usposobienie waszej pociechy. Drewnianymi, dobrze wyprofilowanymi i lekkimi klockami może bawić się już niemowlę. Stanowią one najlepsze rozwiązanie dla tych maluchów, które dopiero uczą się zabawy tym ponadczasowym produktem. W późniejszym okresie warto wybrać klocki odpowiadające już indywidualnym zainteresowaniom dziecka – małej księżniczce kupić zestaw klocków tematycznie dobrany do jej ukochanej, dziewczęcej postaci, a miłośnikowi motoryzacji szybki, składany samochodzik. Oferta jest tak szeroka, że będziecie w stanie wybrać klocki nawet dla dziecka o wyjątkowo bujnej wyobraźni i wysokich wymaganiach.

Komentarze