O czym pamiętać przy zakupie wózka dziecięcego?

Źródło obrazka: /images/5334015d39249a0b41cdd83308436f1b1d068dbb.jpg

Im większy wybór, tym trudniej zdecydować się na konkretny produkt. Obecnie, na rynku możemy znaleźć bardzo dużo wózków dziecięcych od wielu producentów. Ich cena potrafi oscylować od 300 do kilku tysięcy złotych! Przed zakupem warto zastanowić się, czego oczekujecie od ulubionego pojazdu Waszej pociechy.

Nasz poradnik pomoże Wam maksymalnie spersonalizować wybór, dzięki czemu zamiast przeglądać kilkuset produktów, będziecie zastanawiać się jedynie nad kilkoma z nich. Gotowi? Zaczynamy!

Określ cenę i swoje potrzeby

Pierwszym stopniem w wyborze odpowiedniego wózka powinno być określenie maksymalnej kwoty, jaką chcecie na niego przeznaczyć. Następnie, warto zastanowić się, czego od niego oczekujecie. Czy ma być to dodatek na weekendowe, czy codzienne wypady. Czy ma stanowić wózek letni i przewiewny, czy być bardziej zimowym wariantem. Spiszcie swoje potrzeby na kartce, aby móc zawęzić obszar poszukiwań.

Bezpieczeństwo

To najważniejsza cecha nowego wózka. Nie chcecie bowiem, aby Wasza pociecha była narażona na urazy podczas codziennych spacerów. Problemem najtańszych produktów tego typu jest fakt, że potrafią przechylać się pod naciskiem rodzica lub po powieszeniu cięższej torby. Niebezpieczne wózki to najgorszy z możliwych wyborów. Zwróćcie również uwagę na zabezpieczenie dziecka. Spacerówki powinny posiadać specjalne pasy, które ochronią Waszą pociechę przed wypadnięciem. Jeżeli decydujecie się na gondolę, to skupcie się na dobrej amortyzacji produktu. Sporządzając zakupy przez Internet, najlepiej zdać się na oceny innych użytkowników. Najlepsze produkty posiadają setki pozytywnych opinii, dzięki którym będziecie mieli pewność, że Wasz wózek zapewni maksymalne bezpieczeństwo dziecka.

Funkcjonalność

Wózek to zakup co najmniej na kilka miesięcy. Powinien cechować się zatem dużą funkcjonalnością, aby nie zawiódł Was podczas wspólnych spacerów. Zastanówcie się zatem, po jakiej nawierzchni będziecie się poruszać. Jeżeli mieszkacie na terenach wiejskich – zdecydujcie się na wózek z dobrą amortyzacją i wzmocnionymi oponami. Możliwość blokowania przednich kół również okaże się pomocna przy parkowaniu na nierównej nawierzchni. Jeśli jednak mieszkacie w mieście, to najważniejszą cechą dobrego wózka będzie jego zwrotność. Ponadto, równie istotna będzie łatwość podnoszenia poszczególnych jego części. Przyda się ona podczas pokonywania krawężników przy przejściach dla pieszych. Najlepszym wyborem dla niezdecydowanych rodziców będą wózki uniwersalne. Łączą one cechy zarówno wariantów miejskich, jak i tych przystosowanych do jazdy po bezdrożach.

Kolejnym, istotnym elementem funkcjonalności jest łatwość składania wózka. Lekki stelaż oraz szybka procedura składania będą szczególnie ważne dla tych osób, które mieszkają na wyższych piętrach blokowisk i decydują się na częste przejazdy samochodem.

Najlepszą propozycją dla niezdecydowanych rodziców są wózki wielofunkcyjne. Łączą one cechy spacerówki z gondolą. Warto jednak zaznaczyć, że demontowanie elementów i zakładanie innych zajmuje nie tylko sporo czasu, ale również miejsca. Jest to produkt najlepszy dla tych rodzin, które posiadają w swoich domach oraz mieszkaniach sporo miejsca, a modyfikowanie wózka nie będzie stanowić dla nich problemu.

Wygoda dziecka i rodziców

Wygoda wózka powinna dotyczyć zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Dla Waszej pociechy najważniejsza będzie odpowiednia amortyzacja ich pojazdu. Maluchy nie przepadają za wstrząsami, ponieważ są dla nich niepokojące i nie pozwalają zasnąć. Ponadto, warto pamiętać o odpowiedniej ochronie przed słońcem i oparciu. Niektóre wózki posiadają specjalne filtry UV na wykorzystywanych powłokach, przez co pozwalają Waszemu dziecku poznawać świat w komfortowych warunkach. Regulowane siedzisko to przede wszystkim istotna funkcja spacerówek. Powinny one posiadać możliwość ustawienia go zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej, ponieważ wyprawy do parku są dla dzieci wyjątkowo wyczerpujące.

Wózek wygodny dla rodzica to taki produkt, który jest lekki, łatwo się go prowadzi i „podbija”. Nie zapominajcie o pojemniku na zakupy i uchwytach, na których będziecie mogli zawiesić torby. Zwróćcie też uwagę na regulację rączek, dzięki której zarówno mama, jak i tata będą mogli cieszyć się wygodą podczas spacerów.

Wygląd

Wygląd to element, którym rodzice sugerują się już na samym początku. Nie zwracajcie na niego uwagi! Oczywiście, wózek powinien się Wam podobać, jednak nie jest to jego najważniejsza cecha. Jest istotna dopiero po przeanalizowaniu potrzeb, funkcjonalności i wygody produktu. Dziś, wiele wózków jest dostępnych w różnych odmianach kolorystycznych, dedykowanych zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Ponadto, niektóre modele posiadają dodatkowe, możliwe do dokupienia zestawy. Dzięki nim, będziecie mogli dostosować kolor wózka do pory roku albo… nastroju Waszej pociechy!

Komentarze